Վլադիմիր Կարապետյանը կմեկնի Լիտվա
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վլադիմիր Կարապետյանին Լիտվայի Հանրապետություն գործուղելու մասին որոշում է ստորագրել:
Որոշման մեջ, մասնավորապես, ասվում է. «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով`
1. Լիտվայի Հանրապետության մի շարք պետական կառույցների, հասարակական կազմակերպությունների և զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչների հետ ռազմավարական հաղորդակցության և ապատեղեկատվության դեմ պայքարի վերաբերյալ ընդհանուր մոտեցումները քննարկելու նպատակով՝ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանին 2019 թվականի դեկտեմբերի 15-17-ը ներառյալ գործուղել Լիտվայի Հանրապետություն (քաղաք՝ Վիլնյուս)»:

Владимир Карапетя отправляется в Литву
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян будет направлен в служебную командировку в Литву.  Соответствующее решение, как передает АрмИнфом, ссылаясь на официальный сайт правительства, подписал глава кабмина Никол Пашинян 26 ноября.
"С целью обсуждения с рядом государственных органов, НПО и представителями средств массовой информации Литовской Республики общих подходов к стратегическому общению и борьбы с дезинформацией направить пресс-секретаря премьер-министра  Владимира Карапетяна 15-17 декабря 2019 года в командировку в город Вильнюс", - говорится в решение Никола Пашиняна.