Վարչապետի խոսնակը դատապարտել է Գրիբոյեդովի արձանի վրա ներկ լցնելու դեպքը
Վանդալիզմի դրսևորումները տեղ պետք է չունենան մեր հասարակությունում։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշել է ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը՝ անդրադառնալով Երևանում Ալեքսանդր Գրիբոյեդովի արձանի վրա ներկ լցնելու դեպքին։
«Դատապարտում ենք տեղի ունեցածը։ Վանդալիզմի նման դրսևորումները տեղ չպետք է ունենան մեր հասարակությունում։ Ոստիկանությունը իրականացնում է հետաքննություն, արդյունքների մասին առաջիկայում հանրությունը կտեղեկացվի»,- ընդգծել է Վլադիմիր Կարապետյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան Շահեն Հարությունյանը կարմիր ներկ էր լցրել Երևանում Ալեքսանդր Գրիբոյեդովի արձանի վրա: Արձանն արդեն մաքրվել է:

Пресс-секретарь Пашиняна осудил осквернение памятника Грибоедову в Ереване
Проявлениям вандализма не место в нашем обществе. Об этом заявил в интервью агентству "Арменпресс" пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян, комментируя инцидент, связанный с осквернением памятника Грибоедову в Ереване.
"Мы осуждаем происшедшее. Подобные проявления вандализма не должны иметь место в нашем обществе. Полиция осуществляет расследование, о его итогах общественность узнает в ближайшее время", - заявил Карапетян.
Напомним, что накануне Шаген Арутюнян на своей странице в Facebook опубликовал фотографию памятника русскому писателю Александру Грибоедову в Ереване, на которой видно, что памятник облит красной краской.