Ռոհանին նշել է ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ սկսելու պայմանը
Թեհրանն առաջվա պես պատրաստ է Վաշինգտոնի հետ բանակցությունների, սակայն ԱՄՆ-ը պետք է չեղարկի պատժամիջոցները, հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին:
«Հենց որ ԱՄՆ-ն հանի իր բռնակալական, անօրինական, սխալ, ահաբեկչական պատժամիջոցները, դրանից անմիջապես հետո «5 + 1» խմբի երկրների ղեկավարները կարող են հանդիպել, մենք նույնպես դրա հետ կապված խնդիրներ չենք ունենա»,- Ռոհանիի խոսքերը մեջբերում է РИА Новости-ն:
Նա ընդգծել է, որ պատրաստ է բանակցություններ սկսել նույնիսկ մեկ ժամից, բայց միայն պատժամիջոցների չեղարկման դեպքում:

Iran President: Tehran hasn’t Closed Window on Talks with US
Iranian President Hassan Rouhani says Tehran hasn’t closed the window on talks with the U.S. but reiterated his government’s standing condition that the Trump administration lift sanctions imposed on Iran before any negotiations can take place, The Washington Post reports.
Rouhani says that “whenever the U.S. lifts the unfair sanctions, the heads of 5+1 nations can immediately meet and we have no problem” with that.
He said Iran has no other option but to defy those who imposed sanctions on Tehran, “but we have not closed the window on talks.”