Հանրապետության հրապարակում գլխավոր տոնածառի լույսերը կվառվեն դեկտեմբերի 21-ին
Երևանի Հանրապետության հրապարակում գլխավոր տոնածառի լույսերը կվառվեն դեկտեմբերի 21-ին: Այս մասին ինչպես հայտնում է  «Արմենպրես»-ը` հաղորդում են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Երևանի քաղաքապետարանը սիրով հրավիրում է Հանրապետության հրապարակում միասին վառելու գլխավոր տոնածառի լույսերը, վայելելու Ամանորի տոնական ներկայացում-մյուզիքլն ու մասնակցելու Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոնավաճառի բացմանը:
Դեկտեմբերի 21-ին, ժամը 20:00-ին արի՛ Հանրապետության հրապարակ ու Երևանի 2750-ամյակի պուրակ: Սպասում ենք ձեզ»,- ասված է Երևանի քաղաքապետարանի տարածած հայտարարության մեջ:

21 декабря на площади Республики зажгутся огни главной елки страны
21 декабря на площади Республики зажгутся огни главной елки страны. Об этом ''Арменпресс'' сообщили в управлении по информации и связям с общественностью мэрии Еревана.
''Мэрия Еревана приглашает всех вместе зажечь огни главной елки на площади Республики, насладиться новогодним праздничным представлением - мюзиклом и принять участие в открытии Новогодней и Рождественской ярмарки.
21 декабря в 20:00 на площадь Республики и сквер 2750-летия Еревана! Ждем Вас!'', - говорится в заявлении мэрии Еревана.