2020-ին անցումային շրջանն ավարտելու համար Ջոնսոնը փոխել է Brexit-ի մասին օրինագիծը
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի կառավարությունը նախատեսում է օրենսդրորեն բացառել Brexit-ից հետո անցումային շրջանի երկարաձգման հնարավորությունը: Այդ մասին ITV հեռուստաալիքի եթերում հայտնել է վերջինիս քաղաքական մեկնաբան Ռոբերտ Փեսթոնը՝ հղում անելով  սեփական աղբյուրներին, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Նրա տեղեկատվությամբ՝ համապատասխան փոփոխությունները մտցվել են Brexit-ի մասին օրինագծում, որն ուրբաթ  կքննարկվի Համայնքների պալատի նոր կազմի կողմից: Ուղղումները ենթադրում են, որ անցումային շրջանը կավարտվի 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ին և չի երկարաձգվի՝ անկախ Եվրամիության հետ առևտրական բանակցությունների արդյունքներից:

СМИ: Джонсон изменил законопроект о Brexit, чтобы завершить переходный период в 2020 году
Правительство премьер-министра Великобритании Бориса Джонсона планирует законодательно исключить возможность продления переходного периода после Brexit. Об этом со ссылкой на собственные источники сообщил в понедельник вечером в эфире телеканала ITV его политический обозреватель Роберт Пестон, передает ''ТАСС''.
По его информации, соответствующие изменения были внесены в законопроект о Brexit, который в пятницу будет рассмотрен новым составом Палаты общин. Поправки предполагают, что переходный период завершится 31 декабря 2020 года и не будет продлеваться вне зависимости от итогов торговых переговоров с ЕС.