«Գազպրոմը» կշարունակի 2020 թվականին գազ մատակարարել Հայաստանին նախկին պայմաններով
«Գազպրոմ էքսպորտ» ՍՊԸ-ն և «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն Հայաստանի Հանրապետություն ռուսական գազի մատակարարման համար պայմանագրին կից հավելյալ համաձայնագիր են ստորագրել: Այս մասին ասվում է «Գազպրոմի» հաղորդագրության մեջ:
«Համաձայնագրի համաձայն՝ 2020 թվականի հունվարի 1-ից Վրաստանի և Հայաստանի սահմանին գազի գինը կպահպանվի 2019 թվականի պայմաններով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
«Գազպրոմ էքսպորտ» ՍՊԸ-ի և «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի միջև տարեկան մինչև 2,5 մլրդ խորանարդ մետր ծավալով ռուսական գազի մատակարարման պայմանագիրը գործում է մինչև 2020 թվականի վերջ:
«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն հանդիսանում է «Գազպրոմ» ՀԲԸ 100-տոկոսանոց դուստր ընկերությունը, ապահովում է Հայաստանի Հանրապետության ներքին շուկայում բնական գազի մատակարարումն ու իրացումը: Ընկերությունն իրականացնում է նաև գազափոխադրում, պահեստավորում, բաշխում և իրացում, գործող գազափոխադրման և գազաբաշխման համակարգերի ու ստորգետնյա պահեստարանների վերակառուցում և ընդլայնում:

Gazprom to Continue to Supply Gas to Armenia in 2020 on Same Terms
Gazprom Export LLC and Gazprom Armenia CJSC signed an additional agreement to the deal for the supply of Russian gas to Armenia, the company said in a statement.
In accordance with the agreement, from January 1, 2020, the gas price on the border of Georgia and Armenia will be as in 2019, the source noted.
The deal for the supply of Russian gas between Gazprom Export and CJSC Gazprom Armenia in the amount of up to 2.5 billion cubic meters per year is valid until the end of 2020.
Gazprom Armenia CJSC, a wholly-owned subsidiary of Gazprom PJSC, supplies gas to the domestic market of Armenia. The company also carries out transportation, storage, distribution and sale of gas, reconstruction and expansion of the gas transmission system and underground storage facilities in the republic.