Սուրբ Ծննդյան տոնը հուշում է ավելի հոգատար լինել մեր ազգային տան հանդեպ. ՀՀ նախագահ Սարգսյան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հիսուս Քրիստոսի Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ։
ՀՀ նախագահն իր ուղերձում նշել է.
«Աշխարհասփյուռ սիրելի հայրենակիցներ,
Հիսուս Քրիստոսի Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիդ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում:
Սուրբ ծնունդը սիրո, բարության, հույսի և հավատի խորհրդանիշ է, տոն, որը մեր ժողովուրդը նշում է հոգու ցնծությամբ:
Այս սրբազան տոնը մեզ հուշում է ավելի հոգատար լինել մեր ազգային տան, մեր ընտանիքի ու մերձավորների, մեր հավատքի ու հոգևոր արժեքների, միմյանց հանդեպ:
Սուրբ Ծննդյան տոնը ամեն տարի իր հետ բերում է մեր կյանքում դրական փոփոխությունների հույս: Այստեղ կարևորը ոչ թե ժամանակի փոփոխությունն է մարդու կյանքում, այլ մարդու կյանքի փոփոխությունը ժամանակի մեջ: Ուստի կարողանանք այնպես ապրել, որ այդպիսի փոփոխությունները միմիայն դրական հետևանքներ ունենան բոլորիս համար:

Армен Саркисян: праздник Святого Рождества учит нас быть заботливыми к нашему национальному дому
Президент Армен  Саркисян направил поздравительное послание по случаю праздника Рождества и Богоявления Господня Иисуса Христа. Армен  Саркисян в своем послании отметил:
"Дорогие соотечественники во всём мире!
Тепло поздравляю всех вас в Армении, Арцахе и Диаспоре с праздником Рождества Иисуса Христа и Богоявления.
Святое Рождество – символ любви, доброты, надежды и веры, который наш народ отмечает с духовным ликованием.
Этот святой праздник нам напоминает быть более заботливыми к нашему национальному дому, к нашей семье и близким, к нашей вере и духовным ценностям, друг к другу.
Праздник Святого Рождества каждый год приносит с собой надежду на позитивные изменения в нашей жизни. Здесь важно не изменение времени в жизни человека, а изменение жизни человека во времени. Следовательно, давайте сможем жить так, чтобы такие перемены имели только позитивные последствия для всех нас.