Ադրբեջանցի դիվանագետը հայկական երգի համար ծեծել է Թբիլիսիի ռեստորանի երաժիշտներին
Թբիլիսիի «Գաբալա» ռեստորանում ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Արսեն Շախունցի «Девочка стоп!» երգի պատճառով:
Երգը դուր չի եկել ռեստորանի մշտական հաճախորդ, Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպանատան քարտուղար Վուգար Մամեդովին:
Ինչպես հայտնում է Rusarminfo-ն՝ երգը պատվիրել էր ռեստորանի հաճախորդներից մեկը: Վուգար Մամեդովը, լսելով այն, սկզբում հայհոյել է երաժիշտներին, ապա ծեծել նրանց:
Դեպքի վայր ժամանած իրավապահ մարմիններին չի հաջողվել ձերբակալել վերջինիս, քանի որ նա դիվանագիտական անձեռնմխելիություն ունի:
Նշվում է նաև, որ երաժիշտները նույնպես ազգությամբ եղել են ադրբեջանցի և նրանք իրենց դժգոհությունն են հայտնել Ադրբեջանի դեսպանին` պատմելով տեղի ունեցածը:
Դեսպանը համակարծիք է եղել նրանց հետ: Երաժիշտները պահանջնել են  աշխատանքից ազատել ու երկրից վտարել դիվանագետին:

Из-за армянской ''Девочки стоп'' азербайджанский дипломат устроил драку в Тбилиси
Накануне в ресторане ''Габала'' в Тбилиси произошла драка из-за прозвучавшей песни армянского исполнителя Арсена Шахунца.
Песня ''Девочка стоп!'' Шахунца не понравилась постоянному посетителю заведения, атташе посольства Азербайджана в Грузии Вугару Мамедову.
Как сообщает местное издание ''Aliq'', певeц Афик Новрузов рассказал, что один из посетителей ресторана заказал известную песню Шахунца, после чего дипломат сначала обругал музыкантов заведения, а потом избил их, передает rusarminfo.ru.
Прибывшие на место происшествия сотрудники полиции не смогли задержать азербайджанского клиента, так как Мамедов имел дипломатический иммунитет.
Отмечается также, что близкие к послу Азербайджана певцы заведения (азербайджанцы по национальности) встретились с ним и сообщили о непристойном поведении дипломата. По словам певцов, которые требуют депортации атташе, посол согласился с ними.