ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պարգևատրել է Հայաստանի ԱԻՆ աշխատակիցներին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրամանագրով ԱԻՆ «Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիա» ՊՈԱԿ-ի ռեկտոր, փ/ծ գեներալ-մայոր Համլետ Մաթևոսյանը պարգևատրվել է «ՀԱՊԿ անդամ երկրների ռազմաքաղաքական ինտեգրման ամրապնդման գործում ակտիվ մասնակցության համար» պատվոգրով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մեկ այլ հրամանագրով ԱԻՆ արտակարգ իրավիճակների քաղաքականության մշակման և միջազգային համագործակցության վարչության միջազգային համագործակցության առաջին բաժնի պետ Աղվան Սարգսյանը պարգևատրվել է «Կոլեկտիվ անվտանգության ամրապնդման համար» մեդալով:
Հունվարի 21-ին ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը մեդալը և պատվոգիրը հանդիսավոր կերպով հանձնեց աշխատակիցներին:

Владимир Путин наградил сотрудников МЧС Армении
Указом президента Российской Федерации Владимира Путина ректор ГНКО "Государственная академия кризисного управления» МЧС Армении, генерал-майор Спасательной службы Гамлет Матевосян награжден дипломом «За активное участие в дело укрепления военно-политической интеграции ОДКБ". Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу МЧС РА.
Согласно информации, другим указом президента РФ Владимира Путина начальник первого отдела международного сотрудничества Управления разработки политики по чрезвычайным ситуациям и международного сотрудничества МЧС Армении Агван Саркисян награжден медалью «За укрепление коллективной безопасности».
Отмечается, что глава МЧС Армении Феликс Цолакян сегодня, 21 января, торжественно вручил медаль и диплом сотрудникам министерства.