ԱԳ փոխնախարարը հանդիպել է Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի նախագահի հետ
ԱԳ նախարարի տեղակալ Գրիգոր Հովհաննիսյանը հունվարի 21-ին ընդունել է Մեքսիկայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի նախագահ Ադոլֆո Տոռես Ռամիրեսին (Adolfo Torres Ramirez): Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամության պատգամավորական խմբի նախագահ Նորա Առուստամյանը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունները և պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին քայլեր ձեռնարկել դրանք որակապես նոր մակարդակի բարձրացնելու ուղղությամբ՝ այդ հարցում կարևորելով խորհրդարանական դիվանագիտության դերը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին զբոսաշրջության, մշակույթի, կրթության ոլորտներում համագործակցության խթանմանը և առևտրատնտեսական կապերի աշխուժացմանն առնչվող հարցեր: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց շարունակել երկխոսությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:

Замминистра ИД принял председателя группы дружбы Мексика–Армения Палаты депутатов Конгресса Мексики
Заместитель министра иностранных дел Армении Григор Ованнисян 21 января принял председателя группы дружбы Мексика–Армения Палаты депутатов Конгресса Мексики Адольфо Торреса Рамиреса. На встрече присутствовала также руководитель парламентской группы дружбы Армения–Мексика НС Армении Нора Арустамян.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, собеседники высоко оценили дружественные отношения между двумя странами и договорились предпринять шаги для их поднятия на качественно новый уровень, подчеркнув в этом вопросе роль парламентской дипломатии.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся развития сотрудничества в сферах туризма, культуры и образования, а также интенсификации торгово-экономических связей. Была достигнута договоренность о продолжении диалога по вопросам, представляющим взаимный интерес.