ՌԴ վարչապետը պարգևատրել է Տիգրան Սարգսյանին
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կարգադրություն է ստորագրել Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանին Ստոլպինի առաջին աստիճանի մեդալով պարգևատրելու մասին: Այս մասին հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում անելով պաշտոնական աղբյուրներին:
«Եվրասիական տնտեսական միության զարգացման և ամրապնդման գործում վաստակի համար Պ. Ա. Ստոլպինի առաջին աստիճանի մեդալով պարգևատրել Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սուրենի Սարգսյանին»,- ասվում է փաստաթղթում:
Ստոլպինի մեդալը ՌԴ կառավարության պարգևն է, որը կոչվել է ի պատիվ ռուսական կայսրության նախարարների խորհրդի նախագահ Պյոտր Արկադևիչ Ստոլպինի: Դրանով խրախուսվում են արժանիքները երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ռազմավարական խնդիրների լուծման, այդ թվում՝ ՌԴ կառավարության երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացման գործում ժողովրդական տնտեսության այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են՝ արդյունաբերություն, գյուղատնտեսություն, շինարարություն, տրանսպորտ, գիտություն, կրթություն, առողջապահություն, մշակույթը և այլն:

Премьер-министр РФ Михаил Мишустин наградил Тиграна Саркисяна
Премьер-министр РФ Михаил Мишустин подписал распоряжение о награждении председателя коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Тиграна Саркисяна медалью Столыпина I степени. Документ опубликован в четверг на официальном портале правовой информации, передает ТАСС.
"За заслуги в развитии и укреплении Евразийского экономического союза наградить медалью Столыпина П. А. I степени председателя коллегии Евразийской экономической комиссии Саркисяна Тиграна Суреновича", - говорится в документе.
Медаль Столыпина - награда правительства РФ, названная в честь председателя совета министров российской империи Петра Аркадьевича Столыпина. Является поощрением за заслуги в решении стратегических задач социально-экономического развития страны, в том числе реализации долгосрочных проектов правительства РФ в таких областях народного хозяйства, как промышленность, сельское хозяйство, строительство, транспорт, наука, образование, здравоохранение, культура и в других.