Հանրապետության զգալի հատվածում հունվարի 31-ին սպասվում են տեղումներ. Սուրենյան
Հանրապետության զգալի հատվածում հունվարի 31-ին սպասվում են տեղումներ:Այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է ՀՀ ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայության Օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը:
«Սպասում ենք համեմատաբար ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցում Միջերկրական ծովից։ Հունվարի 31-ի երեկոյան ժամերին հանրապետության հյուսիսային և կենտրոնական շրջաններում, առաջիկա գիշերը և վաղը ցերեկը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտում ձյուն, հովտային գոտում թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ, լեռնային բնակավայրերում բուք։ Երևանում այսօր երեկոյան կսկսվի անձրև, որը առաջիկա գիշերը կվերափոխվի ձյան և կշարունակվի մինչև վաղը կեսօր։ Վաղը երեկոյան ժամերից հանրապետության ողջ տարածքում տեղումները կդադարեն»,-նշել է Գագիկ Սուրենյանը:

На значительной территории республики 31 января ожидаются осадки
На значительной территории республики 31 января ожидаются осадки. Об этом на своей странице в Facebook сообщил начальник гидрометцентра МЧС Армении Гагик Суренян.
"Ожидается проникновение относительно активного циклона от Средиземного моря. Вечером 31-го января в северных и центральных районах республики, ближайшей ночью и завтра днем в большинстве регионов ожидаются осадки, в горных и предгорных районах – в виде снега, в долинах - мокрого снега и дождя со снегом. В отдельных местах ожидается усиление ветра до 15 -20 м/с, в горных районах - метель. В Ереване сегодня вечером начнется дождь, который ночью сменится на снег и продолжится до полудня. Осадки на всей территории республики прекратятся завтра вечером", - отметил Гагик Суренян.