Թուրքիան Իդլիբում կրակ է բացել սիրիական օբյեկտների վրա
Թուրքիան F-16 կործանիչներով, ինչպես նաև հրետանիով հարված է հասցրել սիրիական 40 նպատակակետերին Իդլիբում՝ ի պատասխան սիրիական իշխանական ուժերի կողմից 4 թուրք զինվորների ոչնչացման: Այդ մասին այսօր Անկարայում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը:
«Թուրքական F-16-երը և գաուբիցները շարունակում են հարվածներ հասցնել ռեժիմի նպատակակետերին: Մեր նշանառության տակ մոտ 40 օբյեկտներ են: Բացված կրակի արդյունքում 30-35 սիրիացիներ են ոչնչացվել»,- ասել է նա:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ չորս թուրք զինվորներ են զոհվել, ևս 9-ը՝ վիրավորվել, Իդլիբում սիրիական իշխանական բանակի հետ բախման հետևանքով

Турция нанесла удары по 40 целям в Идлибе
Истребители F-16 ВВС Турции, а также артиллерийские расчеты нанесли удары по 40 целям в сирийском Идлибе в ответ на обстрел турецких военнослужащих, в результате которого погибли четверо солдат. Об этом сообщил в понедельник президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган на пресс-конференции в Анкаре перед вылетом на Украину.
"Турецкие F-16 и гаубицы продолжают наносить удары по целям режима [президента Сирии Башара Асада]. Нашими целями стали приблизительно 40 точек. В результате огня нейтрализовано 30-35 сирийцев", - подчеркнул турецкий лидер, передает ТАСС.
Ранее стало известно, что четверо турецких военных погибли и девять были ранены после столкновений с сирийской правительственной армией в Идлибе.