Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Հորդանանի թագավորը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով փետրվարի 10-ին առաջին անգամ երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Նորին մեծություն Աբդալլահ Երկրորդ Իբն Ալ-Հուսեյն Ալ-Հաշիմին, հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Աբդալլահ Երկրորդ Իբն Ալ-Հուսեյն Ալ-Հաշիմին մեծ հեղինակություն է վայելում իսլամական աշխարհում, նա Հաշիմյան թագավորական դինաստիայի ներկայացուցիչ է, Մուհամմադ մարգարեի 41-րդ սերնդից, գահ է բարձրացել 1999թ. փետրվարի 7-ին:
Նախագահ Սարգսյանը և Հորդանանի թագավորը հանդիպել էին 2019թ. ապրիլին Հայաստանի նախագահի՝ Հորդանան աշխատանքային այցի ընթացքում: Հայաստանի նախագահը հրավիրել էր Հորդանանի թագավորին այցելել Հայաստան։
Նախագահական նստավայրում տեղի կունենա Հորդանանի թագավորի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, որին կհաջորդի նախագահ Սարգսյանի և թագավոր Աբդալլահ Երկրորդի հանդիպումը: Երկու երկրների ղեկավարները հանդես կգան նաև «Կրոն և հանդուրժողականություն» թեմայով ելույթով:
Այցի շրջանակում Հորդանանի թագավորը կհանդիպի նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում նրան կհյուրընկալի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը:

В Армению с официальным визитом прибудет Король Иорданского Хашимитского Королевства
По приглашению президента Республики Армена Саркисяна 10 февраля в Армению с двухдневным официальным визитом впервые прибудет Король Иорданского Хашимитского Королевства Его Величество Абдалла II Ибн Аль-Хусейн Аль-Хашими.
Абдалла II Ибн Аль-Хусейн Аль-Хашими пользуется большим авторитетом в исламском мире. Он является представителем Хашимитской королевской династии в 41-ом поколении от Пророка Мухаммеда, взошёл на трон 7 февраля 1999г.
Президент Саркисян и Король Иордании встречались в апреле 2019 года в ходе рабочего визита президента Армении в Иорданию. Президент Армении пригласил Короля Иордании посетить Армению.
В Президентской резиденции состоится официальная церемония встречи Короля Иордании, за которой последует встреча президента Саркисяна и Короля Абдаллы II. Главы двух стран выступят также с речами на тему «Религия и толерантность».
В рамках визита Король Иордании встретится также с премьер-министром Николом Пашиняном, в Первопрестольном Святом Эчмиадзине его примет Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин II.