ԿԸՀ-ն հրապարակել է սահմանադրական հանրաքվեի «Այո» քարոզչության կողմ պատգամավորների ցանկը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի «Այո» քարոզչության կողմ պատգամավորների ցանկը:
Քարոզչության կողմից լիազոր ներկայացուցիչն է Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը:
Ներկայացված ցուցակում ներառված է խմբակցության 44 պատգամավոր` Մխիթար Հայրապետյանը, Տաթևիկ Հայրապետյանը, Հակոբ Սիմիդյանը, Լիլիթ Մակունցը, Հրաչյա Հակոբյանը, Արսեն Ջուլֆալակյանը, Ռուբեն Ռուբինյանը և այլոք:
Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն կկայանա ապրիլի 5-ին: Հանրաքվեով առաջարկվում է դադարեցնել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի և դատարանի 6 անդամների պաշտոնավարումը: Փետրվարի 17-ից մեկնարկում է սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը: Այն շարունակվելու է մինչև ապրիլի 3-ը:

ЦИК опубликовал список депутатов агитационной кампании "да"
Центральная избирательная комиссия опубликовала список депутатов агитационной кампании "да" референдума по конституционным реформам.
Полномочным представителем от фракции "Мой шаг"  в кампании является депутат Ваагн Овакимян.
В список включены 44 депутата - Мхитар Айрапетян, Татевик Айрапетян, Акоп Симидян, Лилит Макунц, Грачья Акопян, Арсен Джулфалакян, Рубен Рубинян и другие.
Референдум по конституционным реформам состоится 5 апреля. Проведение референдума по конституционным реформам предполагает разрешение вопроса прекращения полномочий председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна и 6 членов суда. С 17 февраля стартует агитационная кампания референдума по конституционным реформам. Она продлится до 3-го апреля.
Правящая партия "Гражданский договор" уже сформировала штаб "да", руководит им министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян. Срок формирования депутатами штаба "нет" истекает 17 февраля, передает Арменпресс