Անկարան, Մոսկվան և Թեհրանը համաձայնեցնում են Սիրիայի հարցով նոր գագաթաժողովի ամսաթիվը
Թուրքիայի, Ռուսաստանի և Իրանի ներկայացուցիչները համաձայնեցնում են սիրիական կարգավորման շուրջ եռակողմ գագաթաժողովի ամսաթիվը: Այդ մասին ТАСС-ին հայտնել են Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունում:
«Կողմերն աշխատում են գագաթաժողովի ամսաթվի համաձայնեցման շուրջ: Կողմերի միջև համաձայնության ձեռքբերումից հետո հասարակությանը կտեղեկացվի գագաթաժողովի ամսաթվի մասին», - ընդգծել են Թուրքիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունում:
Նախօրեին ՌԴ ԱԳ փոխնախարար, Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի երկրների հարցերով նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Բոգդանովը հայտնել էր, որ Սիրիայի շուրջ ՌԴ-ի, Իրանի և Թուրքիայի նախագահների եռակողմ գագաթաժողովը կարող է կայանալ Թեհրանում մարտի սկզբին, եթե ստացվի Թուրքիայի ղեկավարության համաձայնությունը:

Russia, Turkey, Iran Working to Agree on Date for Syria Summit
Turkish, Russian and Iranian representatives are working on coordinating the date for a trilateral summit on the Syrian settlement process, a source in the Turkish Foreign Ministry informed TASS on Thursday.
"The parties are working to agree on the date for the summit. As soon as an agreement between the three countries is reached, the date of the summit will be announced to the public," the Turkish Foreign Ministry stressed.
Russian Presidential Envoy for the Middle East and Africa and Deputy Foreign Minister Mikhail Bogdanov earlier told TASS that a trilateral Russian-Iranian-Turkish summit could be held in Tehran in early March, if the Turkish leadership agreed.