Անկարան, Մոսկվան և Թեհրանը համաձայնեցնում են Սիրիայի հարցով նոր գագաթաժողովի ամսաթիվը
Թուրքիայի, Ռուսաստանի և Իրանի ներկայացուցիչները համաձայնեցնում են սիրիական կարգավորման շուրջ եռակողմ գագաթաժողովի ամսաթիվը: Այդ մասին ТАСС-ին հայտնել են Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունում:
«Կողմերն աշխատում են գագաթաժողովի ամսաթվի համաձայնեցման շուրջ: Կողմերի միջև համաձայնության ձեռքբերումից հետո հասարակությանը կտեղեկացվի գագաթաժողովի ամսաթվի մասին», - ընդգծել են Թուրքիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունում:
Նախօրեին ՌԴ ԱԳ փոխնախարար, Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի երկրների հարցերով նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Բոգդանովը հայտնել էր, որ Սիրիայի շուրջ ՌԴ-ի, Իրանի և Թուրքիայի նախագահների եռակողմ գագաթաժողովը կարող է կայանալ Թեհրանում մարտի սկզբին, եթե ստացվի Թուրքիայի ղեկավարության համաձայնությունը:

Анкара, Москва и Тегеран согласовывают дату саммита по Сирии
Представители Турции, России и Ирана работают над согласованием даты трехстороннего саммита по сирийскому урегулированию. Об этом сообщили в четверг ТАСС в министерстве иностранных дел Турции.
"Стороны ведут работу по согласованию даты саммита. Как только между тремя странами будет достигнуто соглашение, дата саммита будет оглашена общественности", - подчеркнули в турецком внешнеполитическом ведомстве.
Накануне замглавы МИД РФ, спецпредставитель президента по Ближнему Востоку и странам Африки Михаил Богданов сообщил ТАСС, что трехсторонний саммит по Сирии президентов РФ, Ирана и Турции может пройти в Тегеране в начале марта, если будет получено согласие турецкого руководства.