Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հանդիպումը
Շարունակվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Վրաստան: ՀՀ կառավարության ղեկավարը հյուրընկալվել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին:
Ողջունելով ՀՀ վարչապետին՝ տիկին Զուրաբիշվիլին բարձր է գնահատել երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները և նշել, որ այսօրվա հանդիպումներում քննարկված հարցերն ու նախաձեռնությունները նոր խթան կհանդիսանան հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ուրախ է Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում տիկին Զուրաբիշվիլիին հանդիպելու և երկու երկրների հարաբերությունների հետագա խորացման ու զարգացման հեռանկարները քննարկելու հնարավորության համար: «Հաճելի է հերթական անգամ հանդիպել Ձեզ: Կարող եմ արձանագրել, որ մեր առաջին հանդիպումից ի վեր հայ-վրացական հարաբերությունները դրական զարգացում ունեն»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այցի ընթացքում կուրվագծվեն միջպետական համագործակցության զարգացման նոր հնարավորություններ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Սալոմե Զուրաբիշվիլին քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր: Այնուհետև քննարկումները շարունակվել են պաշտոնական ճաշի շրջանակում:

Nikol Pashinyan Meets with Salome Zurabishvili in Tbilisi
Prime Minister Nikol Pashinyan’s official visit to Georgia continues. The Premier was hosted by President of Georgia Salome Zurabishvili in Tbilisi.
Welcoming the Prime Minister of Armenia, the Georgian President highly valued the friendly relations between the two countries. She voiced confidence that today’s talks would give fresh impetus to the furtherance and strengthening of bilateral ties.
Nikol Pashinyan said he was happy to meet with Mrs. Zurabishvili during his official visit in Georgia to discuss the prospects of bilateral relations. “It is my pleasure to once again meet with you. I can state that the Armenian-Georgian relations have seen positive development since our first meeting,” the Premier said, convinced that new opportunities for the development of interstate cooperation might be identified during the visit.
Nikol Pashinyan and Salome Zurabishvili went over several issues on the bilateral agenda. The talks continued during an official luncheon.