Հրայր Թովմասյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ պատվիրակությանը
2020 թվականի մարտի 5-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) պատվիրակության անդամներին։ Այս մասին հայտնում են ՍԴ աշխատակազմից։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, օրենսդրական գործընթացներին, օրենսդրության ոլորտում առկա խնդիրներին։ Պատասխանելով հյուրերի հարցերին՝ Հրայր Թովմասյանը մանրամասներ է ներկայացրել Սահմանադրական դատարանի գործունեության, վերջին ժամանակաշրջանում Սահմանադրական դատարանի շուրջ ծավալվող իրադարձությունների մասին և այլն։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Սահմանադրության մեջ կատարվող փոփոխությունների գործընթացին, այդ հարաբերություններում Սահմանադրական դատարանի մասնակցության սահմանադրական կարգավորումներին, Սահմանադրական դատարանի բնականոն գործունեության ապահովման խնդիրներին և այլն։

President of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan today received members of the delegation of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) and the Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR), as reported the Staff of the Constitutional Court.
The interlocutors touched upon the reforms that Armenia is implementing in the judicial and legal sectors, legislative processes and the current problems in the legislative sector. Hrayr Tovmasyan answered the guests’ questions and provided details about the activities of the Constitutional Court and the recent events regarding the Constitutional Court.
The interlocutors also touched upon the amendments to be made to the Constitution, the constitutional regulations for the participation of the Constitutional Court in those relations and the ensuring of regular activities of the Constitutional Court.