Ռուսական պատվիրակությունը մարտի 10-ին կմեկնի Անկարա
Ռուսական պատվիրակությունը մարտի 10-ին կմեկնի Անկարա՝ բանակցելու սիրիական Իդլիբում համատեղ պարեկության իրականացման մանրամասների շուրջ: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում կատարելով Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությանը:
«Մարտի 5-ին Մոսկվայում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակներում Անկարայում մարտի 10-ին խորհրդակցություն կանցկացվի ռուսական ռազմական պատվիրակության մասնակցությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ հինգշաբթի օրը Մոսկվայում Թուրքիայի և Ռուսաստանի միջև անցկացված բանակցությունների արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Իդլիբում հրադադարի հաստատման վերաբերյալ:

Russian Military Delegation To Arrive In Ankara On March 10
Russian military delegation will arrive in Ankara on March 10 to discuss joint patrols in Syria’s Idlib, RIA Novosti reports.
"On March 15, we will begin joint patrols of the M4 motorway. We started working on the principles of a safe corridor, which will be set up along the highway. A Russian military delegation will arrive in Ankara at the beginning of next week," Turkish National Defense Minister Hulusi Akar has said earlier.
Russian President Vladimir Putin and his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan agreed on a ceasefire and a number of other steps aimed at stabilizing the situation in Syria’s Idlib province at the talks in Moscow held on March 5.