Ռուսական պատվիրակությունը մարտի 10-ին կմեկնի Անկարա
Ռուսական պատվիրակությունը մարտի 10-ին կմեկնի Անկարա՝ բանակցելու սիրիական Իդլիբում համատեղ պարեկության իրականացման մանրամասների շուրջ: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում կատարելով Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությանը:
«Մարտի 5-ին Մոսկվայում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակներում Անկարայում մարտի 10-ին խորհրդակցություն կանցկացվի ռուսական ռազմական պատվիրակության մասնակցությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ հինգշաբթի օրը Մոսկվայում Թուրքիայի և Ռուսաստանի միջև անցկացված բանակցությունների արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Իդլիբում հրադադարի հաստատման վերաբերյալ:

Российская военная делегация прибудет в Анкару на переговоры
Российская военная делегация прибудет в Анкару 10 марта для переговоров в рамках реализации российско-турецкого соглашения по сирийскому Идлибу, передает РИА Новости со ссылкой наминобороны Турции.
Ранее глава минобороны Турции Хулуси Акар заявил, что делегация из РФ обсудит в Анкаре совместное патрулирование в Идлибе, которое должно начаться 15 марта.
"В рамках достигнутого 5 марта в Москве соглашения в Анкаре 10 марта состоится совещание с участием российской военной делегации", - говорится в сообщении минобороны Турции.
В четверг в Москве прошли переговоры лидеров России и Турции в связи с обострением ситуации в сирийской провинции Идлиб. По итогам встречи был принят совместный документ.