Ակտիվ քարոզարշավ է սպասվում, կարևոր ու հետաքրքիր ասելիքներ կան. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը  ուղղաթիռով ժամանել է Ագարակ: «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ուղիղ հեռարձակմամբ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի շրջանակներում «Այո»-ի քարոզարշավը սկսում են Հայաստանի հարավային կետերից մեկից՝ Ագարակից:
«Վայրէջք ենք կատարում Ագարակ, Հայաստանի ամենահարավային կետերից մեկից սկսում ենք քարոզարշավը: Այն լինելու է շատ ակտիվ, շատ հետաքրքրիր, կարևոր ասելիքներ կան: Շատ կարևոր խոսակցություն է լինելու: Հույս ունեմ բազմաթիվ հարցերի պատասխանները կտամ»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Ուղղաթիռում էին նաև վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի, սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:

Ожидается активная кампания, будет сказано много важного и интересного: Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на вертолете прибыл в Агарак. Как передает "Арменпресс", в прямом эфире на своей странице в Facebook Никол Пашинян сообщил, что в рамках референдума по конституционным реформам агиткампанию “Да” начинают с одного из южных пунктов Армении - с Агарака.
“Мы совершаем посадку в Агараке, предвыборную кампанию начинаем с одной из самых южных точек Армении. Она будет очень активный, очень интересной, будет сказано много важного. Состоится важный разговор. Надеюсь, я дам ответы на многие вопросы” , - сказал Никол Пашинян.
На борту вертолета находились также супруга премьер-министра Анна Акопян, министр образования, науки, культуры, спорта Араик Арутюнян, министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян, руководитель парламентской фракции “Мой шаг” Лилит Макунц.