Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված երկրորդ քաղաքացին է ապաքինվել
Այսօր դուրս ենք գրում մեր երկրորդ առողջացած պացիենտին, ում մոտ հետազոտությունը ցույց է տվել վիրուսի բացակայություն: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում մարտի 21-ին գրել է ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Այսօր դուրս ենք գրում մեր երկրորդ առողջացած պացիենտին, ում մոտ հետազոտությունը ցույց է տվել վիրուսի բացակայություն, ինչպես նաև նրա մորը, ում հետ նա ապրել է 21 օր նույն սենյակում և չնայած դրան, այդպես էլ չի վարակվել վիրուսով կամ վարակվել և շուտ լավացել է: Ամեն դեպքում նրա բոլոր հետազոտությունները մինչ օրս բացասական են եղել:
Առողջություն եմ ցանկանում մնացած բոլոր պացիենտներին և շնորհակալություն հայտնում մեր համաճարակաբաններին և վարակաբաններին իրենց աշխատանքի համար:
Մնացած մեր քաղաքացիներին կոչ եմ անում պահպանել անձնական պաշտպանության բոլոր միջոցները, ինչպես նաև արտակարգ դրության կանոնները»,- գրել է նա:

В Армении выписался второй пациент, переболевший коронавирусом
В Армении выписался второй выздоровевший от коронавируса пациент, результат тестирования которого показал отсутствие вируса. Об этом на своей странице в Facebook написал вчера министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
"Сегодня мы выписываем нашего второго выздоровевшего пациента, результат тестирования которого показал отсутствие вируса. Выписалась также его мать, с которой он на протяжении 21 дня жил в одной комнате и, несмотря на это, она не заразилась вирусом или заразилась, но быстро вылечилась. В любом случае все ее тесты до сих пор показывали отрицательный результат.
Желаю здоровья всем остальным пациентам и благодарю наших эпидемиологов и вирусологов за их работу.
Всех остальных наших граждан призываю пользоваться всеми средствами личной защиты, а также соблюдать правила чрезвычайного положения", - написал министр.