Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցություն է հայտնել Լևոն Արոնյանին՝ Արիաննե Կաոլիի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետն իր և տիկին Աննա Հակոբյանի անունից ցավակցություն է հայտնել Լևոն Արոնյանին՝ Արիաննե Կաոլիի մահվան կապակցությամբ, հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից:
«Խորապես ցնցված եմ գրոսմայստեր, շախմատի աշխարհի կրկնակի գավաթակիր Լևոն Արոնյանի տիկնոջ՝ ՖԻԴԵ-ի կանանց միջազգային վարպետ Արիաննե Կաոիլիի անժամանակ մահվան բոթից:
Անվանի շախմատիստուհին և շախմատի ասպարեզում Հայաստանը միշտ փայլուն ներկայացնող, սիրելի գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի տիկինը սիրված ու գնահատված էր հայ ժողովրդի կողմից: Նա Հայաստանի լավ բարեկամն էր, մեր երկրի զարգացմանը միտված բազմաթիվ ոգևորիչ նախաձեռնությունների հեղինակ: Արիաննե Կաոիլիի մահը ցավալի կորուստ է բոլորիս համար, և նրա հիշատակը վառ կմնա հայ ժողովրդի սրտում:
Սիրելի Լևոն,
Իմ և Աննայի ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Արիաննե Կաոիլիի ընտանիքին և մերձավորներին»,- ասված է ցավակցական հաղորդագրության մեջ:

Пашинян выразил соболезнования Левону Ароняну по случаю кончины Арианы Каоили
Премьер-министр от себя и от имени госпожи Анны Акопян выразил соболезнования Левону Ароняну по случаю кончины Арианы Каоили.
"Глубоко потрясен вестью о безвременной кончине супруги гроссмейстера, двукратного обладателя Кубка мира по шахматам Левона Ароняна, международного мастера ФИДЕ Арианы Каоили.
Известная шахматистка и супруга Левона Ароняна, всегда блестяще представляющего Армению и любимого гроссмейстера, была любима армянским народом. Она была хорошим другом Армении, автором направленных на развитие нашей страны многочисленных воодушевляющих инициатив. Смерть Арианы Каоили - большая потеря для всех нас, и светлая память о ней всегда останется в сердце армянского народа.
Дорогой Левон,
От себя лично и от имени Анны выражаю соболезнования и поддержку Вам, семье и близким Арианы Каоили",- говорится в сообщении.