Պարետի որոշմամբ՝ կարելի է հեծանիվ վարել և սպորտով զբաղվել միայն առավոտյան ժամը 6:00-ից մինչև 10:00–ը
Պարետի N 34 որոշմամբ ՀՀ-ում քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակման պայմաններում սպորտով զբաղվելու կամ հեծանիվ վարելու կարգում փոփոխություններ են կատարվել։
Փոփոխության համաձայն՝ սպորտով զբաղվելու համար կարելի է փողոց դուրս գալ առավոտյան ժամը 6:00-ից մինչև 10:00-ն ընկած ժամանակահատվածում։
Նախկինում որոշման մեջ նշվում էր, որ կարելի է օրվա ընթացքում մեկ անգամ դուրս գալ սպորտով զբաղվելու, սակայն կոնկրետ ժամանակահատված չէր նշվում։
Նախկինի նման այժմ էլ սպորտով զբաղվել կամ հեծանիվ վարել թույլատրվում է բնակության վայրից ոչ ավելի, քանի 500 մետր հեռավորության վրա, թղթային կամ հեռախոսային հավելվածի միջոցով լրացված թերթիկի և անձը հաստատող փաստաթղթի առկայության դեպքում:

Armenia Commandant's New Decision for Citizens Involved in Sports and Bikers
By the decision of the Commandant of Armenia, changes have been made to the order for being involved in sports or biking amid the restrictions on the movement of citizens in Armenia.
Based on the decision, people can go out to the street and be involved in sports from 6 a.m. to 10 a.m.
The previous decision stated that citizens can only go out to the street to be involved in sports once a day, but there was no specific period.
As stated in the previous decision, being involved in sports or biking is permitted at a distance of not more than 500 meters from the place of residence, along with a sheet filled out on paper or through a mobile app and an identification document.