ԱՄՆ-ը Պաղեստինին 5 մլն կտրամադրի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար
Միացյալ Նահանգները Պաղեստինի վարչակազմին կտրամադրի 5 մլն դոլար կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է MaanNews-ը, հայտնել է Իսրայելում ԱՄՆ դեսպան Դեյվիդ Ֆրիդմանը:
Նշվում է, որ Միացյալ Նահանգների կողմից պաղեստինցիներին տրամադրվող հատուկ դրամաշնորհ հատկացվելու է հիվանդանոցներին և աղքատ ընտանիքներին:
Հիշեցնենք, որ Թրամփի վարչակազմը կրճատել էր Պաղեստինին տրամադրվող օգնությունը՝ այդկերպ փորձելով ճնշում գործադրել վերջինիս վրա վերադառնալու բանակցային սեղան:
Թրամփի վարչակազմի կողմից «դարի գործարքի» հրապարակումից հետո Պաղեստինը հրաժարվել է ԱՄՆ հետ շփումներից:

U.S. gives $5 million to Palestinians amid pandemic, after years of aid cuts
The United States is giving $5 million to the Palestinians to help them fight the coronavirus epidemic, a U.S. envoy said on Thursday, Reuters reports.
The donation announced by U.S. Ambassador to Israel David Friedman follows years of aid cuts by President Donald Trump’s administration to the Israeli-occupied West Bank and Gaza.
“I’m very pleased the USA is providing $5M for Palestinian hospitals and households to meet immediate, life-saving needs in combating COVID-19,” Friedman wrote on Twitter.