Լատվիայի խորհրդարանը Ձեր կողքին է. Սեյմայի քարտուղարն ուղերձ է հղել Ցեղասպանության 105-րդ տարելիցի կապակցությամբ
Լատվիայի Սաեյմաի (խորհրդարանի) քարտուղար, Լատվիայի խորհրդարանում Հայաստանի խորհրդարանի հետ հարաբերությունների խթանման խմբի ղեկավարի տեղակալ Անդրեյս Կլեմենտևսը Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցի կապակցությամբ ուղերձ է հղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին։ Այս մասին  տեղեկանում ենք Լիտվայում, Լատվիայում և Էստոնիայում Հայաստանի դեսպանության ֆեյսբուքյան կայքէջից:
«Որպես Լատվիայի Սաեյմայում Հայաստանի խորհրդարանի հետ հարաբերությունների խթանման խմբի ղեկավարի տեղակալ` կցանկանայի իմ համերաշխությունն արտահայտել անձամբ Ձեզ, ՀՀ Ազգային ժողովին և հայ ժողովրդին՝ ի հիշատակ այն ողբերգական իրադարձությունների, որոնք տեղի են ունեցել 105 տարի առաջ ապրիլին։
Կցանկանայի հավաստիացնել Ձեզ, որ Լատվիայի խորհրդարանը Ձեր կողքին է՝ ապրիլի 24-ին հարգանքի տուրք մատուցելով զոհերին և հիշատակելով Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օրը։ Մեր երկրներն իրար նման են վերապրած դժվարին պատմությամբ, որը մեզ օգնում է հասկանալ հայ ժողովրդի ցավը։

Parliament of Latvia stands with you: Secretary of the Saeima Sends Message on the Occasion of the 105th Anniversary of the Armenian Genocide
The Secretary of the Saeima (Parliament) Presidium of Latvia, Deputy Chairman of the Group for promoting cooperation with the Parliament of Armenia in the Latvian Parliament Andrejs Klementjevs on the occasion of the 105th anniversary of the Armenian Genocide sent a message to Ararat Mirzoyan, President of the National Assembly of Armenia, the Facebook page of the Embassy of Armenia in Lithuania, Latvia and Estonia informs.
"As Deputy Chairman of the Saeima Group for promoting cooperation with the Parliament of Armenia, I would like to express my solidarity with you personally, the National Assembly of Armenia, and the Armenian people in remembrance of the tragic events that took place in April 105 years ago.
I would like to assure you that the Parliament of Latvia stands with you, paying tribute to the victims and observing the Armenian Genocide Memorial Day on 24 April. It is of great importance to remember and commemorate these tragic events. Our countries are similar in the very difficult history they have experienced, helping us understand the pain of the Armenian people.