Բակո Սահակյանը պարգևատրել է զինծառայողների, պետական համակարգի և տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների
Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է:
Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողներ և Արցախյան ազատամարտի վետերաններ պարգևատրվել են պետական բարձր պարգևներով` Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության, հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
Ակտիվ ու բեղմնավոր աշխատանքի, Արցախի Հանրապետության զարգացման և անվտանգության ապահովման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պետական բարձր պարգևների և կոչումների են արժանացել պետական համակարգի և տարբեր ոլորտների մի խումբ երախտավորներ:

Президент Арцаха подписал указы о награждении
По случаю Дня Победы, 28-летия создания Армии обороны Республики Арцах и освобождения г. Шуши президент Бако Саакян подписал указы о награждении.
Группа военнослужащих Армии обороны и ветеранов Арцахской освободительной войны была награждена высокими государственными наградами за мужество и отвагу, проявленные в ходе боев по защите родины, значительный вклад в дело защиты родины.
Группа представителей государственной системы и разных сфер жизнедеятельности республики была удостоена высоких государственных наград и званий за активную и плодотворную работу, значительный вклад в дело развития и обеспечения безопасности Республики Арцах.