Բակո Սահակյանը պարգևատրել է զինծառայողների, պետական համակարգի և տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների
Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է:
Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողներ և Արցախյան ազատամարտի վետերաններ պարգևատրվել են պետական բարձր պարգևներով` Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության, հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
Ակտիվ ու բեղմնավոր աշխատանքի, Արցախի Հանրապետության զարգացման և անվտանգության ապահովման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պետական բարձր պարգևների և կոչումների են արժանացել պետական համակարգի և տարբեր ոլորտների մի խումբ երախտավորներ:

In connection with the Victory Holiday, the 28th anniversary of the Artsakh Republic Defense Army and the Liberation of Shoushi, President Bako Sahakyan signed a number of decrees.
A group of Defense Army servicemen and veterans of the Artsakh Liberation Struggle were awarded with high state awards for bravery and courage shown during the battles for the defense of the Homeland and substantial contribution to the defense of the Motherland.
For active and fruitful work, significant contribution to ensuring the development and security of the Artsakh Republic, a group of devotees of the state system and various spheres were awarded with high state awards and titles.