Հրանտ Դինքին սպանած Օգյուն Սամասթը 9 ամսից կարող է ազատ արձակվել
Թուրքիայում հրատարակվող հայկական «Ակոս» թերթի հիմնադիր խմբագրապետ Հրանտ Դինքին 2007թ. հունվարի 19-ին թերթի խմբագրատան առջև սպանած Օգյուն Սամասթը 9 ամսից կարող է հայտնվել ազատության մեջ։ Այս մասին հայտնում է Ermenihaber-ը:
Սամասթն արդեն 13 տարի 5 ամիս անցկացրել է բանտախցում և նրա պատժաժամկետի ավարտին մնացել է 1 տարի 9 ամիս։
Սակայն պայմանական վաղաժամկետ ազատման իրավունքի շրջանակներում նախատեսվում է, որ մարդասպանին ազատ կարձակեն 9 ամիս հետո։
Հիշեցնենք, որ անվանի պոլսահայ լրագրող Հրանտ Դինքի սպանության ծրագրմանն ու իրականացմանը մասնակցելու մեջ մեղադրվող մի քանի տասնյակ անձանց թվում կան նաև բարձրաստիճան պաշտոնյաներ կան։ Սա Թուրքիայի ամենաաղմկահարույց դատական գործերից է, որը շարունակվում է արդեն 13 տարի։

Murderer of Hrant Dink Ogun Samast May Be Released in Nine Months
The Turkish killer of the ethnic Armenian journalist Hrant Dink Ogun Samast, may be released in nine months.
As Ermenihaber reports, Samast had already spent 13 years and 5 months in prison, and 1 year and 9 months remains before the end of his sentence. However, according to the right of early release, the murderer may be released in 9 months.
It should be noted that among the dozens of people accused of planning and conducting the murder of the famous Istanbul-Armenian journalist Hrant Dink, there are also high-ranking officials.