Օդային հաղորդակցության վերաբացումը նախնական նախատեսվում է հուլիսի կեսից
Հայաստանի օդային հաղորդակցութունը նախնական ժամկետով նախատեսվում է վերաբացել հուլիսի կեսերից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասել է ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը՝ պարետատան նիստից հետո առցանց ճեպազրույցում:
«Մոտակա նիստերին կքննարկվի զբոաշրջության ոլորտի հետ կապված քայլերի պլանավորումը և օդային հաղորդակցության վերաբացման հետ կապված հարցերը: Նախնական քննարկումների արդյունքում ենթադրվում է, որ նախնական ժամկետները լինելու են ամառվա կեսերից, այսինքն հուլիսի կեսերից»,-ասաց պարետը:
Նրա խոսքով՝ կլինի համապատասխան կանոնների մշակում, որոնք կարող են հնարավորինս վարակի տարածման ռիսկը նվազեցնել, երբ խոսքը գնում է զբոսաշրջության ոլորտի մասին:

Возобновление воздушного сообщения планируется с середины июля
Воздушное сообщение Армении, по предварительным подсчетам, будет возобновлено в середине июля. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил вице-премьер Армении, комендант Тигран Авинян на онлайн-брифинге после заседания комендатуры.
''На ближайших заседаниях будет обсуждено планирование шагов, связанных с сектором туризма, и вопросы, связанные с возобновлением воздушного сообщения. Предполагается, что предварительные сроки открытия воздушного сообщения будут возобновлено с середины лета, то есть с середины июля'', - сказал Авинян.
По его словам, будут разработаны соответствующие правила, которые могут максимально снизить риск распространения инфекции, когда речь идет о туризме.