ԱԳՆ մամուլի խոսնակի մեկնաբանությունը Լիբիայում տեղի ունեցող զարգացումների վերաբերյալ
Մենք շարունակում ենք հետևել Լիբիայում տեղի ունեցող զարգացումներին և հավատացած ենք, որ քաղաքական երկխոսությունը պայմաններ կստեղծի Լիբիայում ճգնաժամի հաղթահարման և հարատև խաղաղության հաստատման համար։ Այս մասին նշված է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի հայտարարությունում:
«Այս տեսակետից Հայաստանը ողջունում է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախաձեռնությունը՝ Լիբիայում հրադադարի հաստատման և հակամարտող կողմերի միջև քաղաքական երկխոսություն սկսելու ուղղությամբ։
Հույս ենք հայտնում, որ Լիբիայում հակամարտող բոլոր կողմերը կնստեն բանակցությունների սեղանի շուրջ՝ հանուն Լիբիայի ժողովրդի բարօրության և անվտանգության, տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության ապահովման»,- նշված է հայտարարությունում:

Armenia Welcomes the Initiative by Egypt Aimed at Establishing Ceasefire in Libya
Armenia closely follows the ongoing developments in Libya, and we believe that political dialogue will provide conditions to overcome the crisis and establish a lasting peace in Libya,  Armenia's Foreign Ministry Spokesperson said in a statement.
''In this regard, Armenia welcomes the initiative by the Arab Republic of Egypt aimed at establishing  a ceasefire and launching political dialogue between the parties to the conflict in Libya.
We are hopeful that all parties to the conflict in Libya will come to the negotiating table to the benefit of the people of Libya and their security, as well as of regional peace and stability'', the statement reads.