Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի նախագահի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Ղրղզստանի նախագահը հետաքրքրվել է ՀՀ վարչապետի և նրա ընտանիքի անդամների առողջությամբ, մաղթել քաջառողջություն և հաջողություններ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը և Սոորոնբայ Ժեենբեկովը տեղեկատվություն են փոխանակել Հայաստանում և Ղրղզստանում կորոնավիրուսային համաճարակի հետ կապված իրավիճակի վերաբերյալ: Զրուցակիցները միմյանց ներկայացրել են համավարակի դեմ պայքարի միջոցառումները, ձեռնարկվող քայլերը և ձեռք բերված փորձը:
Կողմերը փոխանակվել են Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-տարեդարձի կապակցությամբ այս տարվա հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայանալիք միջոցառումների շրջանակում զրուցելու ակնկալիքով:

Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with President of Kyrgyzstan Sooronbay Jeenbekov at the latter’s initiative.
The Kyrgyz President was interested in the health status of Armenia’s Prime Minister and his family members, wishing them good health and every success.
The interlocutors exchanged views on the current coronavirus-related situation in Armenia and Kyrgyzstan. They briefed each other on the efforts underway in both countries to fight the disease, as well as on the experience gained during this period.
Nikol Pashinyan and Sooronbay Jeenbekov expressed hope that they could meet in Moscow, Russia, on June 24 in the frame of the Victory Day Parade.