Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի նախագահի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Ղրղզստանի նախագահը հետաքրքրվել է ՀՀ վարչապետի և նրա ընտանիքի անդամների առողջությամբ, մաղթել քաջառողջություն և հաջողություններ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը և Սոորոնբայ Ժեենբեկովը տեղեկատվություն են փոխանակել Հայաստանում և Ղրղզստանում կորոնավիրուսային համաճարակի հետ կապված իրավիճակի վերաբերյալ: Զրուցակիցները միմյանց ներկայացրել են համավարակի դեմ պայքարի միջոցառումները, ձեռնարկվող քայլերը և ձեռք բերված փորձը:
Կողմերը փոխանակվել են Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-տարեդարձի կապակցությամբ այս տարվա հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայանալիք միջոցառումների շրջանակում զրուցելու ակնկալիքով:

Пашинян провел телефонный разговор с президентом Кыргызской Республики
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Кыргызской Республики Сооронбаем Жээнбековым по инициативе последнего.
Президент Кыргызстана поинтересовался состоянием здоровья премьер-министра Республики Армения и членов его семьи, пожелал им крепкого здоровья и успехов.
В ходе телефонного разговора Никол Пашинян и Сооронбай Жээнбеков обменялись информацией о сложившейся в результате эпидемии коронавируса ситуации в Армении и Кыргызстане. Собеседники представили друг другу принятые для борьбы с инфекцией меры, предпринятые шаги и накопленный опыт.
Стороны двусторонне выразили надежду на беседу в рамках мероприятий по случаю 75-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне, которые пройдут в Москве 24 июня текущего года.