ԵԺԿ-ն կոչ է անում Հայաստանի իշխանություններին զերծ մնալ ընդդիմության վրա ճնշում գործադրելուց
Եվրոպական ժողովրդական կուսակցությունը կոչ է անում Հայաստանի իշխանություններին զերծ մնալ ընդդիմության վրա ճնշում գործադրելուց: Համապատասխան գրառում է կատարել թվիթերյան իր էջում ԵԺԿ նախագահ Դոնալդ Տուսկը՝ Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի նախաշեմին կայացած կուսակցության հեռավար կոնֆերանսից հետո:
Նա Հայաստանին առնչվող երկու գրառում է կատարել:
«ԵԺԿ-ն մտահոգ է Հայաստանում ժողովրդավարության նահանջի բազմաթիվ դեպքերով: Կոչ ենք անում Հայաստանի իշխանություններին զերծ մնալ ընդդիմության վրա ճնշում գործադրելուց»,- գրել է նա:
Մեկ այլ գրառմամբ Տուսկը ասել է. «ԵԺԿ-ն խթանելու է ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունները Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում՝ քաղաքական կամք ցուցաբերելով ավարտին հասցնելու համաձայնագրի վավերացումն ու լիարժեք կյանքի կոչումը»:

EPP calls on Armenian Authorities to Refrain from Pressuring the Opposition
EPP calls on Armenian authorities to refrain from pressuring the opposition. The president of the EPP Donald Tusk wrote on his Twitter after the EPP's video conference in the run-up to the Eastern Partnership Leaders' Meeting.
"EPP is concerned by numerous instances of backsliding of democracy in Armenia. We call on Armenian authorities to refrain from pressuring the opposition," wrote Tusk.
In another tweet he added: "EPP will promote EU-Armenia relations in the framework of CEPA, exercising political will for full ratification and implementation of the agreement."