Աննա Հակոբյանը մասնակցել է «Female political leaders as champions for testing: Test to Exit COVID-19» համաժողովին
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հունիսի 22-ին տեսակապով մասնակցել է «Female political leaders as champions for testing: Test to Exit COVID-19» խորագրով համաժողովին: Համաժողովը կազմակերպել են  «G20 առողջապահության և զարգացման համագործակցությունը», «Կին քաղաքական առաջնորդների միավորումը» և «Նորարական ախտորոշման հիմնադրամը»: Այս մասին տեղեկացնում է Աննա Հակոբյանի գրասենյակը:
Համաժողովի նպատակն էր միավորել միջազգային հանրությանը, առողջապահության և քաղաքական ոլորտի կին առաջնորդներին՝ կիսվելու իրենց փորձով, հանդես գալու խորհուրդներով, ցույց տալու հնարավոր ռազմավարություն, թե ինչպես Covid-19 համաճարակի ընթացքում երկրները կարող են կրկին վերաբացվել և ինչպես ապահովել հանրությանը նոր, պարզ և մատչելի թեստերով:

Spouse of the Armenian prime minister, chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations, Anna Hakobyan, participated on June 22 in the ‘Female political leaders as champions for testing: Test to Exit COVID-19’ online conference, Mrs. Hakobyan’s Office reports.
The conference has been organized the G20 Health and Development Partnership, Women Political Leaders (WPL), and the Foundation for Innovative New Diagnostics (FIND).
The conference aimed at uniting the international community, the women leaders of the healthcare and political fields to share their experience, come up with recommendations, show a possible strategy on how the countroes can again re-open during the COVID-19 pandemic and provide people with new, simple and affordable tests.