Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները տեսակոնֆերանս կանցկացնեն հունիսի 30-ին
Հունիսի 29-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի տեսակոնֆերանսը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկեցին Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի միջավայրին առնչվող հարցերի շրջանակը:
Զրույցի ընթացքում պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց հունիսի 30-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ անցկացնել տեսակոնֆերանս Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև:

Video-Conference of Foreign Minister of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs
On June 29, Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan held a video conference with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Stéphane Visconti (France), Andrew Schofer (USA), as well as with Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
The Foreign Minister of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs discussed issues related to the environment of the Nagorno-Karabakh peace process.
During the conversation an agreement was reached to hold a video-conference of the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan on June 30, with participation and mediation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs.