Տեղի է ունեցել ՀՀԿ Գործադիր մարմնի հերթական նիստը. այն վարել է Սերժ Սարգսյանը
ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում տեղի է ունեցել կուսակցության Գործադիր մարմնի հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Այս մասին նշված է ՀՀԿ կուսակցության հայտարարությունում:
«Նիստին քննարկվել են Հայաստանում ստեղծված համաճարակաբանական իրավիճակը, խորացող սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամը, ներքաղաքական մի շարք զարգացումներ։
Վերհանվել են վերջին սահմանադրական փոփոխությունների եւ իշխանության բռնատիրման նոր փուլի արդյունքում երկրի ներքին եւ արտաքին սպառնալիքները։
Գործադիր մարմինն անդրադարձել է կուսակցության գալիք ծրագրերին, ներառյալ միջազգային համագործակցության ասպարեզում։
Նախանշվել են արտակարգ դրության ռեժիմի վերացման դեպքում Հանրապետականի գործունեության հիմնական ուղղությունները եւ գերակայությունները, շոշափվել է այլ հասարակական եւ քաղաքական ուժերի հետ ընդհանրական քաղաքական օրակարգի դեպքում հնարավոր փոխգործակցության հարցը»,- նշված է հայտարարությունում:

Под председательством Сержа Саргсяна состоялось заседание исполнительного органа РПА
В центральном офисе Республиканской партии Армении состоялось очередное  заседание исполнительного органа. Заседание прошло под председательством главы РПА Сержа Саргсяна. Об этом сообщает News.am, ссылаясь на РПА.
На заседании обсуждалась создавшаяся в Армении эпидемиологическая ситуация, углубляющийся социально-экономический кризис, ряд внутриполитических развитий.
Были отмечены внутренние и внешние угрозы страны в результате последних конституционных изменений и новой фазы диктатуры власти.
Исполнительный орган коснулся предстоящих программ партии, включая сферы международного сотрудничества.
Намечены основные направления и приоритеты деятельности РПА в случае отмены режима чрезвычайного положения, затронут вопрос возможного взаимодействия с другими общественными и политическими силами в случае общей политической повестки дня.