Հակառակորդի կրակոցից վիրավորված զինծառայողը մահացել է
Հուլիսի 23-ին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանը (ծնված 2001թ., Երևանի թիվ 1 ԶԿ): Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«Շարքային Արթուր Մուրադյանը ծանր վիրավորում էր ստացել ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, տեղափոխվել էր ՊՆ ԿԿԶՀ և գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում: Չնայած զինվորական հոսպիտալի բժիշկների գործադրած ջանքերին, Արթուր Մուրադյանի կյանքը չի հաջողվել փրկել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն և զորակցություն է հայտնում Արթուր Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասված է հայտարարությունում:

Fixed-term serviceman of the Armed Forces of Armenia, Private Artur Muradyan, who was severely wounded on July 14, died at the Central Clinical Military Hospital of the Ministry of Defense of Armenia today.
The Ministry of Defense told Armenian News-NEWS.am that Private Artur Muradyan had been severely wounded at the maintenance station of one of the military units stationed in the northeastern direction of Armenia and had been transferred to the Central Clinical Military Hospital in extremely critical condition. Despite their efforts, doctors failed to save the serviceman’s life.
The Ministry of Defense of Armenia expresses deep condolences and support to Muradyan’s family, relatives and fellow servicemen.