Հակառակորդի կրակոցից վիրավորված զինծառայողը մահացել է
Հուլիսի 23-ին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանը (ծնված 2001թ., Երևանի թիվ 1 ԶԿ): Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«Շարքային Արթուր Մուրադյանը ծանր վիրավորում էր ստացել ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, տեղափոխվել էր ՊՆ ԿԿԶՀ և գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում: Չնայած զինվորական հոսպիտալի բժիշկների գործադրած ջանքերին, Արթուր Մուրադյանի կյանքը չի հաջողվել փրկել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն և զորակցություն է հայտնում Արթուր Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասված է հայտարարությունում:

Тяжело раненный на армяно-азербайджанской границе военнослужащий скончался
Тяжело раненный на армяно-азербайджанской границе военнослужащий срочной службы рядовой Артур Багратович Мурадян (2001 г.р) скончался 23 июля.
Артур Мурадян получил ранение вследствие азербайджанской агрессии 14 июля.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.Am в пресс-службе Министерства обороны Армении, рядовой Артур Мурадян получил тяжелое ранение на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных в северо-восточном направлении, был доставлен в центральный клинический госпиталь Министерства обороны и находился в крайне тяжелом состоянии. Несмотря на усилия врачей, жизнь Артура Мурадяна спасти не удалось.