Նուբար Աֆեյանի ընկերությունը բանակցություններ է սկսել մի քանի երկրի հետ` պատվաստանյութի մատակարարման վերաբերյալ
Նուբար Աֆեյանի Moderna Inc ընկերությունը բանակցություններ է սկսել մի քանի երկրի հետ` իր կորոնավիրուսի դեմ փորձարարական պատվաստանյութի մատակարարման վերաբերյալ ևմոտ 400 միլիոն դոլար է ստացել` դեպոզիտի տեսքով, հայտնում է News.am-ը՝ հղում կատարելով Reuters-ին:
Ընկերությունն անցած շաբաթ հայտարարել էր 30 000 մարդու վրա փորձարկումների ուշ փուլի մեկնարկի մասին` ապացուցելու համար, որ պատվաստանյութն անվտանգ ևարդյունավետ է: Ակնկալվում է, որ պատվաստանյութը համատարած օգտագործման համար պատրաստ կլինի մինչևայս տարվա վերջ:
«Քանի որ մենք կոմերցիոն ընկերություն ենք, մենք գիտակցում ենք պատասխանատու գնագոյացման անհրաժեշտությունը համավարակի ֆոնին»,- ասել է ընկերության գործադիր տնօրեն Ստեֆան Բանսելը:

Компания Нубара Афеяна Moderna Inc начала переговоры с несколькими странами о поставках вакцины от коронавируса
Компания Нубара Афеяна Moderna Inc начала переговоры с несколькими странами о поставках своей экспериментальной вакцины против коронавируса и получила около 400 миллионов долларов в виде депозитов, передает News.am, ссылаясь на Reuters.
На прошлой неделе компания объявила о начале поздней стадии испытаний на 30 000 человек, чтобы продемонстрировать, что ее вакцина безопасна и эффективна. Предполагается, что вакцина может быть готова для широкого использования к концу этого года.
''Поскольку мы ориентируемся на коммерческую компанию, мы осознаем необходимость ответственного ценообразования перед лицом пандемии'', - сказал генеральный директор Стефан Бансел.