Արցախի նախագահը պարգևներ է հանձնել շինարարության ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 7-ին, մասնագիտական տոնին ընդառաջ, ընդունել է շինարարության ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների։
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել քաղաքաշինության ոլորտում ունեցած ձեռքբերումները և ընդգծել, որ դրանում մեծ է ինչպես պետական համապատասխան գերատեսչության պատասխանատուների, այնպես էլ շինարարական կազմակերպությունների աշխատակիցների ունեցած դերակատարությունը:
Իր ելույթում նախագահը նշել է, որ շինարարության ոլորտն այսօր կառավարության գերակա ուղղություններից մեկն է և համոզմունք հայտնել, որ բնագավառի աշխատակիցները կանեն հնարավորը նախանշված ծրագրերը հավուր պատշաճի իրականացնելու ուղղությամբ:
Միևնույն ժամանակ երկրի ղեկավարը վստահեցրել է ներկաներին, որ հետևողական պայքար է տարվելու ոլորտում առկա արատավոր երևույթները բացառելու ուղղությամբ: «Մեր նպատակն արդյունավետ և թափանցիկ համակարգի ստեղծումն է: Բոլոր նրանք, ովքեր շեղվեն ընտրված ճանապարհից, չեն խուսափելու օրենքի առջև պատասխանատվություն կրելուց»,- ընդգծել է Արայիկ Հարությունյանը։
Ներդրած ավանդի համար և մասնագիտական տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահը մեդալներ և արժեքավոր նվերներ է հանձնել ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մի խումբ աշխատակիցների և բնագավառում ակտիվ գործունեություն իրականացնող մի շարք ընկերությունների ներկայացուցիչների:

Президент Арцаха вручил награды представителям сферы строительства
7 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян в преддверии профессионального праздника принял группу представителей сферы строительства.
Глава государства высоко оценил достижения в сфере градостроительства и подчеркнул, что в этом велика роль как ответственных лиц соответствующего государственного ведомства, так и сотрудников строительных организаций.
В своем выступлении президент отметил, что сфера строительства сегодня является одним из приоритетных направлений правительства и выразил уверенность, что сотрудники сферы сделают все возможное для надлежащего осуществления намеченных программ.
В то же время глава государства заверил присутствующих, что будет вестись последовательная борьба за исключение в сфере порочных явлений. Наша цель - создание эффективной и прозрачной системы. Все те, которые отклоняются от выбранного пути, будут нести ответственность перед законом”, - подчеркнул Араик Арутюнян.
По случаю профессионального праздника президент республики группе сотрудников Министерства градостроительства Республики Арцах и представителям ряда компаний, осуществляющих активную деятельность в этой сфере, вручил медали и ценные подарки.