Յուլյա Տիմոշենկոն վարակվել է կորոնավիրուսով
Յուլյա Տիմոշենկոյի մոտ հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը: Այդ մասին տեղեկացրել է «Բատկիվշինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոյի մամուլի քարտուղար Մարինա Սորոկան հաստատել է տեղեկատվությունը, որ քաղաքական գործիչը վարակվել է Covid-19-ով։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան էջում, հաղորդում է 112.ua-ն։
«Այո, ցավոք, դա ճիշտ է։ Թեստը ցույց է տվել, որ Յուլյա Վլադիմիրովնայի մոտ Covid-19 է։ Վիճակը գնահատվում է ծանր։ Ջերմությունը հասել է 39-ի։ Պայքարում է»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդվում է, որ Տիմոշենկոյի հետ մեկտեղ կորոնավիրուսով վարակվել է նաեւ նրա դուստր Եվգենիան եւ ամուսինը՝ Արտուր Չեչոտկինը։

У Юлии Тимошенко подтвердили вирус Covid-19
Пресс-секретарь народного депутата, лидера партии "Батькивщина" Юлии Тимошенко Марина Сорока подтвердила информации об инфицировании политика коронавирусом Covid-19. Об этом она написала в своем Facebook, передает 112.ua
"Да, к сожалению это правда. Тест показал, что у Юлии Владимировны Covid-19. Состояние оценивается как тяжелое. Температура до 39. Борется!", - говорится в сообщении.
Ранее сегодня издание "РБК-Украина" со ссылкой на достоверные источники написало, что Тимошенко заразилась коронавирусом. Также эту информацию подтвердил экс-нардеп Игорь Мосийчук в Facebook.
Сообщалось, что вместе с лидером "Батькивщины"коронавирусом заболели ее дочь Евгения и муж – Артур Чечеткин.