Յուլյա Տիմոշենկոն վարակվել է կորոնավիրուսով
Յուլյա Տիմոշենկոյի մոտ հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը: Այդ մասին տեղեկացրել է «Բատկիվշինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոյի մամուլի քարտուղար Մարինա Սորոկան հաստատել է տեղեկատվությունը, որ քաղաքական գործիչը վարակվել է Covid-19-ով։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան էջում, հաղորդում է 112.ua-ն։
«Այո, ցավոք, դա ճիշտ է։ Թեստը ցույց է տվել, որ Յուլյա Վլադիմիրովնայի մոտ Covid-19 է։ Վիճակը գնահատվում է ծանր։ Ջերմությունը հասել է 39-ի։ Պայքարում է»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդվում է, որ Տիմոշենկոյի հետ մեկտեղ կորոնավիրուսով վարակվել է նաեւ նրա դուստր Եվգենիան եւ ամուսինը՝ Արտուր Չեչոտկինը։

Yulia Tymoshenko Tests Positive for COVID-19
People’s Deputy, leader of Batkivshina Party Yulia Tymoshenko’s spokesperson Marina Soroka has confirmed news about the politician getting infected with COVID-19 and took to her Facebook page to report the news, 112.ua reports.
"Yes, unfortunately, it’s correct. The test showed that Yulia Timoshenko has COVID-19. She is in critical condition. Her temperature reached 39 degrees. Tymoshenko is battling COVID-19," the message reads.
Soroka also reported that Tymoshenko’s daughter, Eugenia and husband, Artur Chechotkin have also gotten infected with COVID-19.