Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի 1 նոր դեպք
Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք, հայտնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը: Վարակակիրը Մարտունու շրջանի Նոր Շեն գյուղում հաստատված օջախի շփման շրջանակից է և գտնվում էր մեկուսացման մեջ:
Առողջացել է 7 քաղաքացի:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 316 մարդու մոտ, որից 277-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 37, ընդհանուր մեկուսացված է 57 քաղաքացի:
Բժիշկները 4 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 7-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 190 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 12371 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе выявлен 1 новый случай заражения COVID-19
По данным Информационного штаба Арцаха на 11:00 8 сентября, в Арцахе за прошедшие сутки выявлен 1 новый случай заражения COVID-19. Новый пациент из ранее подтверждённого очага распространения болезни в селе Нор Шен Мартунийского района и находился в изоляции.За тот же период выздоровели 7 человек.
На сегодняшний день в республике подтверждены 316 случаев наличия коронавирусной инфекции. На фактическом лечении находится 37 пациентов. Состояние 4 из них медики оценивают как тяжёлое, 7 — средней тяжести. Выздоровели 277 граждан.