Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի 1 նոր դեպք
Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք, հայտնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը: Վարակակիրը Մարտունու շրջանի Նոր Շեն գյուղում հաստատված օջախի շփման շրջանակից է և գտնվում էր մեկուսացման մեջ:
Առողջացել է 7 քաղաքացի:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 316 մարդու մոտ, որից 277-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 37, ընդհանուր մեկուսացված է 57 քաղաքացի:
Բժիշկները 4 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 7-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 190 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 12371 փորձանմուշի հետազոտություն:

One New Case Of The Coronavirus Has Been Registered In Artsakh
The Ministry of Health of the Republic of Artsakh informed that one new case of the coronavirus has been registered in Artsakh, but seven more persons have recovered, Information Headquarters reported.
COVID-19 has so far been confirmed in 316 people in Artsakh, but 277 of them have already recovered from this disease.
At present, 37 patients receive coronavirus treatment, and 57 people are in isolation. Doctors say four patients are in severe condition, whereas seven others—in moderate condition.
Also, 190 more COVID-19 tests have been conducted in Artsakh, and a total of 12,371 tests have been performed to date.