Օբաման հրապարակել է իր հեռախոսահամարը
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման Twitter-ում հրապարակել է իր հեռախոսահամարը և խնդրել ամերիկացիներին իրեն SMS հաղորդագրություններ ուղարկել առաջիկա նախագահական ընտրությունների ծրագրերի վերաբերյալ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Եկեք մի նոր բան փորձենք: Եթե դուք Միացյալ Նահանգներում եք, ինձ ուղարկեք տեքստային հաղորդագրություն 773-365-9687 հեռախոսահամարին»,- գրել է Օբաման:
Քաղաքական գործիչը ամերիկացիներին խնդրել է պատմել, թե ինչպես են նրանց գործերը, ինչ են մտածում և «ինչպես են պատրաստվում քվեարկել այս տարի»:
Օբաման նշել է, որ ինքը ժամանակ առ ժամանակ «կապի մեջ կլինի» և խոստացել է կիսվել առաջիկա քվեարկության վերաբերյալ իր մտքերով:
ԱՄՆ նախագահական ընտրությունները նշանակված են նոյեմբերի 3-ին, իսկ մի քանի նահանգներում վաղաժամ քվեարկությունն արդեն սկսվել է:

Obama Shares His Phone Number
Former US President Barack Obama shared his phone number on Twitter on Wednesday, asking Americans to text him about how they are planning to vote, The Hill reports.
''All right, let's try something new,'' the former president tweeted. ''If you’re in the United States, send me a text at 773-365-9687 - I want to hear how you're doing, what's on your mind, and how you're planning on voting this year.''
''I'll be in touch from time to time to share what's on my mind, too,'' he added.
His number was released over the text-based platform Community, which allows public figures to text all of their followers directly, reach people in a certain city or message people one-on-one, according to a company release.