Ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ հաջողությունները զարգացնելու համար. Շուշան Ստեփանյան
Գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ և ամրանալ հարավարևելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են։  Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով ևս 60 զոհ, ինչպես նաև 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի` միջոցներով գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելիքաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։ Տեսանյութը՝ շուտով։
Ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ հաջողությունները զարգացնելու համար»,- գրել է նա:

During the night the enemy has attempted to advance and consolidate in the southeast direction (off Jebrail), but Azerbaijani units have been engaged and defeated by accurate rocket-artillery fire of Armenian (Armed) Forces, spokesperson of the Ministry of Defense Shushan Stepanyan informed on her page on Facebook.
"At 06.30, after another rocket-artillery fire, the remnants of three enemy oversized brigades have fled the battlefield in panic, leaving in their wake 60 killed in action, as well as 22 destroyed and several dozen operational pieces of equipment. Video is available.
Not long before, a large enemy POL storage depot was destroyed in the southeastern direction by a pinpoint fire of the Armenian units. There are now opportunities in various directions of the frontline for exploitation of success", she said.