Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարների հեռախոսազրույցը
Հոկտեմբերի 8-ի գիշերը 9-ի առավոտյան տեղի է ունեցել Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարների հեռախոսազրույցը։
ՀՀ ԱԳ նախարարն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ներկայացուցիչների հետ հոկտեմբերի 8-ին ունեցած իր զրույցների, ՌԴ նախագահի` Մոսկվայում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարների խորհրդակցությունների անցկացման առաջարկության մասին։
Հայաստանի և Արցախի արտգործնախարարները մտքեր փոխանակեցին Մոսկվայում կայանալիք խորհրդակցությունների օրակարգի, ռազմական գործողությունների դադարեցման, հումանիտար նպատակներով դիակների և գերիների փոխանակման հարցերի շուրջ։

Состоялся телефонный разговор глав МИД Армении и Арцаха
В ночь с 8 на 9 октября состоялся телефонный разговор министров иностранных дел Республики Армения и Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Зограб Мнацаканян проинформировал Масиса Маиляна о своих состоявшихся 8 октября беседах с представителями стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, предложении президента РФ провести в Москве консультации с участием глав МИД Армении, Азербайджана и России.
Министры иностранных дел Армении и Арцаха обменялись мнениями по вопросам повестки предстоящих в Москве консультаций, прекращения военных действий по гуманитарным соображениям с целью обмена телами погибших и пленными.