ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանը շրջանառության մեջ է դնում Հայոց ցեղասպանություն առարկայական խորագիրը. Քիմ Քարդաշյան
Ռեալիթի շոուի աստղ, գործարար Քիմ Քարդաշյանը Արցախյան պատերազմի առաջին օրերից հետևում է իրավիճակին՝ կարեկցելով Արցախին և Հայաստանին։ Իր 40-ամյակը հայտնի աստղը նշել է հոկտեմբերի 21-ին և իր ծննդյան օրը, բառացիորեն հենց նոր, նա կիսվել է հրաշալի լուրով, փոխանցում է News.am։
«Ծննդյան լավագույն նվերը», - իր Instagram-ի Stories բաժնում գրել է նա։ - Այսօր ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանը հայտարարել է, որ շրջանառության մեջ է դրվում Հայոց ցեղասպանություն առարկայական խորագիրը։ Այս նշանակալի լուրը հայտարարվեց ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումից գրեթե մեկ տարի անց և Արցախում հայերի վրա ավերիչ հարձակումների համատեքստում։ Շնորհակալություն Կոնգրեսի գրադարանի բոլոր աշխատակիցներին, Կոնգրեսի անդամներին, Ամերիկայի Հայ Ազգային Կոմիտեին (ANCA) և UCLA գրադարանին՝ հայերի շահերի պաշտպանության ուղղությամբ անխոնջ աշխատանքի համար: Այս դժվարին ժամանակներում միասին շարունակում ենք աղոթել պատերազմից տուժած տղամարդկանց, կանանց և երեխաների համար։ Մենք միասնական գլոբալ հայ ազգ ենք»։

Библиотека Конгресса США вводит в оборот предметный заголовок: Армянский Геноцид: Ким Кардашьян
Звезда реалити-шоу, бизнесвуман Ким Кардашьян с первых дней войны в Арцахе следит за ситуацией, сопереживая Арцаху и Армении, пишет News.am. Свое 40-летие дива отметила 21 октября и в день своего рождения, буквально только что, она поделилась замечательной новостью.
"Лучший подарок на день рождения!!!, - пишет она в своем Instagram в разделе "Stories". - Сегодня Библиотека Конгресса США объявила, что отные вводит в оборот предметный заголовок: Армянский Геноцид. Эта знаменательная новость была объявлена почти через год после признания Геноцида армян Конгрессом США и в контексте разрушительных атак на армян  в Арцахе. Спасибо всем сотрудникам Библиотеки Конгресса, членам Конгресса, Армянскому Национальному Комитету и Библиотеке UCLA за неустанную работу по защите интересов армян. Вместе мы продолжаем молиться в это трудное время замужчин, женщин и детей, пострадавших от войны. Мы - единая глобальная армянская нация"