Արցախի ԱԳՆ ղեկավար Մասիս Մայիլյանը շնորհակալական նամակ է հղել Հյու ՄքԴերմոթին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը շնորհակալական նամակ է հղել Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի խորհրդարանի պատգամավոր Հյու ՄքԴերմոթին՝ երախտագիտություն հայտնելով նահանգի խորհրդարանում Արցախին սատարող բանաձևի ընդունման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար։
Նամակում, մասնավորապես, նշված է, որ Նոր Հարավային Ուելսի խորհրդարանը ոտքի է կանգնել հանուն ժողովրդավարության, հանուն մարդու իրավունքների և Արցախի բնիկ հայ բնակչության՝ իրենց ապագան որոշելու անքակտելի իրավունքի պաշտպանության՝ աներկբա կերպով հայտարարելով, որ թույլ չի տա, որ չարը հաղթի:
Մասիս Մայիլյանը Արցախի իշխանությունների և ժողովրդի անունից խորին երախտագիտություն է հայտնել արցախցիների խաղաղ ապրելու ձգտումներին հաստատուն աջակցության համար՝ օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների վրա հիմնված ժողովրդավարական երկիր կառուցելու ճանապարհին:

Глава МИД Арцаха направил благодарственное письмо Хью Макдермотту
Министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян направил благодарственное письмо депутату парламента штата Новый Южный Уэльс Австралии Хью Макдермотту, в котором выразил признательность за большой вклад в принятие в парламенте штата резолюции в поддержку Арцаха.
В письме, в частности, говорится, что парламент Нового Южного Уэльса встал на защиту демократии, прав человека и неотъемлемого права коренного армянского населения Арцаха на самоопределение, решительно заявив, что не позволит злу восторжествовать․
От имени властей и народа Арцаха Масис Маилян выразил глубокую признательность за твердую поддержку стремления арцахцев к мирной жизни на пути построения демократического государства, основанного на верховенстве закона и правах человека.