Ադրբեջանը շարունակում է պատերազմական հանցագործությունները. Արցախի ՄԻՊ
Հոկտեմբերի 29-ին Ադրբեջանի կողմից շարունակաբար թիրախավորվել են Արցախի խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպանի փաստահավաք առաքելության շրջանակներում պարզվել է, որ օրվա ընթացքում մայրաքաղաքին հասցված հրթիռային հարվածների հետևանքով վիրավորվել է երկու քաղաքացի: Ավերվել կամ վնասվել են բնակելի տներ և մեքենաներ, ինչպես նաև կենսական նշանակության քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
Շուշի քաղաքի հրթիռակոծության հետևանքով քաղաքի բնակելի հատվածներին և քաղաքացիական օբյեկտներին հասցվել է նյութական մեծ վնաս:
Ադրբեջանական հարվածների հետևանքով Ասկերանի շրջանի Սղնախ գյուղում երկու քաղաքացիական անձ է վիրավորվել: Շրջկենտրոններ Ասկերան, Մարտակերտ և Մարտունի քաղաքներն ու հարակից բնակավայրերը նույնպես ենթարկվել են հարվածների, քաղաքացիական բնակչության շրջանում զոհեր և վիրավորներ չկան, սակայն համայնքներին հասցվել է նյութական մեծ վնաս:
Ադրբեջանը հանցավոր կերպով շարունակել է թիրախավորել հումանիտար գործառույթներ իրականացնող Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակիցներին, որի հետևանքով ԱԻՊԾ մեկ աշխատակից՝ Հարություն Աթաջանյանը զոհվել է, իսկ 5 աշխատակիցներ վիրավորվել են:

On October 29, Azerbaijan continued targeting peaceful communities of Artsakh, including the capital Stepanakert.
Within the fact-finding mission of the Office of the Human Rights Ombudsman of the Republic of Artsakh, it was revealed, that as a result of the missile strikes on the capital Stepanakert, two civilians were wounded. A number of residential houses and cars, as well as vital civilian infrastructure, were destroyed or damaged.
As a result of the missile strike on Shushi town, the residential parts of the city and civilian objects were severely damaged.
Two civilians were wounded in the village of Sghnakh in the Askeran region as a result of Azerbaijani strikes. Regional centers Askeran, Martakert, and Martuni and nearby communities were also struck. There were no civilian casualties, but the communities were severely damaged.
Azerbaijan continued to criminally target the employees of the State Emergency Service, who are implementing humanitarian functions. One employee of the State Emergency Service, Harutyun Atajanyan, was killed and 5 employees were injured.