Օրվա ընթացքում հակառակորդը մի քանի հատվածներում փորձել է հարձակում իրականացնել ու հետ է շպրտվել. Արծրուն Հովհաննիսյան
Այսօր ողջ օրվա ընթացքում հակառակորդի տարբեր դիվերսիոն խմբեր, վարձկաններ ահաբեկիչներ, մի քանի հատվածներում, այդ թվում՝ հյուսիսային անտառոտ, փորձել են հարձակում իրականացնել, սակայն հետ են շպրտվել, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը:
«Ես մի քանի անգամ նշել եմ, որ մեր անտառներն ու ձորակները հակառակորդի համար դառնալու են դժոխք: Հակառակորդին ոչնչացնելու համար խոսուն վերնագիր ենք ընտրել, որը թուրքերը շատ լավ հասկանում են՝ «գյորբագյոր 2020», և դա շարունակվելու է:
Մարտեր են եղել նաև հարավային ուղղությամբ՝ Որոտան գետի երկայնքով: Մի վաշտային խումբ փորձել է հարձակում իրականացնել, սակայն հետ է շպրտվել: Ադրբեջանցիների կողմից կիրառվել է օդուժ, հրետանի, կրակի խտությունը երբեմն բարձրանում է», - ասել է Հովհաննիսյանը:

В течения дня противник предпринял атаки на нескольких направлениях, в том числе на севере, но был отброшен назад: Арцрун Ованнисян
В течения дня различные диверсионные группы противника, наемники и террористы пытались предпринять атаку на нескольких направлениях, в том числе северном, однако были отброшены назад, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян, передает Aysor.am.
''Я несколько раз отмечал, что наши леса и ущелья станут адом для противника. Для операции по уничтожению противника мы выбрали очень красноречивое заглавие, которое турки  хорошо понимают – ''Гёрбагёр 2020'', это продолжится.
Бои велись также на южном направлении, вдоль реки Воротан. Рота азербайджанских военнослужащих предприняла попытку наступления, однако была отброшена назад. Противник применяет авиацию и артиллерию, плотность огня иногда увеличивается'', - сказал Арцрун Ованнисян.