Ադրբեջանը փորձում է արդարացնել հրադադարի կոպիտ խախտումները, որոնք ոտնահարում են նոյեմբերի 9-ի հայտարարության դրույթները. ՀՀ ԱԳՆ
Ռուսական «Կոմերսանտ» թերթին տված մեկնաբանությունում՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Լեյլա Աբդուլաևան պնդել է, որ «հայկական զինված ուժերը պետք է դուրս բերվեն Ղարաբաղից»:
Մեկնաբանություն ստանալու խնդրանքով Aysor.am-ը դիմել է ՀՀ արտգործնախարարություն։
ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանն ասել է, որ «նոյեմբերի 9-ի հայտարարությամբ հստակ և աներկբա նշված են եղել այն շրջանները, որտեղից հայկական զինված ուժերն արդեն իսկ դուրս են բերվել»:
«Ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմի միակողմանի մեկնաբանությունները նպատակ ունեն արդարացնելու վերջին օրերին իր կողմից արցախա-ադրբեջանական շփման գծում հրադադարի կոպիտ խախտումները, որոնք ոտնահարում են վերոնշյալ հայտարարության դրույթները», - նշել է Նաղդալյանը։

Azerbaijan Trying to Justify its Gross Violation of Trilateral Statement: Anna Naghdalyan
Azerbaijan is tying to justify its gross violations of the provisions of trilateral statement, Spokesperson for the Ministry of Foreign Affairs Anna Naghdalyan said in comments to Aysor.am.
Question. The representative of the Foreign Ministry of Azerbaijan, in his comment to the “Kommersant” newspaper, stated that “the Armenian armed forces must withdraw from Karabakh”. How would you comment on this?
Answer: The Statement of November 9 clearly and unequivocally indicates the regions from which the Armenian armed forces have already been withdrawn.
It is obvious that the one-sided comments of the Azerbaijani side have an aim to justify its gross violations of the recent days on the Artsakh-Azerbaijani line of contact, which contradict the provisions of the above-mentioned statement.