Զանգելանից 14 զինծառայողի աճյուն է դուրս բերվել
Արցախի փրկարարները հունվարի 11-ին որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում մարտական գործողությունների՝ Ասկերանի վերին ենթաշրջանի (Սղնախ), Մարտունու, Հադրութի, Մեխակավանի (Ջաբրայիլ), Որոտանի (Կուբաթլու) հատվածներում: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը՝ հավելելով, որ բոլոր վայրերում միաժամանակ աշխատելու են հնարավոր թաքնվածներին որոնող խմբեր:
«Նախօրեին որոնողական խմբերը Սյունիքի մարզով մտել են Կովսական (Զանգելան) և դուրս բերել 14 զինծառայողի աճյուն:  Ընդհանուր առմամբ՝ որոնողական աշխատանքների արդյունքում առայսօր հայտնաբերվել է 1211 զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուններ»,- մանրամասնեց Թադևոսյանը:

14 More Bodies of Fallen Soldiers Retrieved as Search Operations Continue, Artsakh Says
Rescuers of Artsakh (Nagorno Karabakh) continue the search operations in the battle zones, in particular in Askeran, Martuni, Hadrut, Mekhakavan (Jabrayil), Vorotan (Kubatlu) sections, official of Artsakh's State Service of Emergency Situations Hunan Tadevosyan told Armenpress on Monday, adding that search for missing in action, who are likely hiding, will also continue in all sites.
"Yesterday the search groups entered Kovsakan (Zangelan) via Syunik Province and retrieved bodies of 14 servicemen. So far, a total of 1,211 bodies of servicemen and civilians have been found as a result of the search operations," he said.