Զանգելանից 14 զինծառայողի աճյուն է դուրս բերվել
Արցախի փրկարարները հունվարի 11-ին որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում մարտական գործողությունների՝ Ասկերանի վերին ենթաշրջանի (Սղնախ), Մարտունու, Հադրութի, Մեխակավանի (Ջաբրայիլ), Որոտանի (Կուբաթլու) հատվածներում: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը՝ հավելելով, որ բոլոր վայրերում միաժամանակ աշխատելու են հնարավոր թաքնվածներին որոնող խմբեր:
«Նախօրեին որոնողական խմբերը Սյունիքի մարզով մտել են Կովսական (Զանգելան) և դուրս բերել 14 զինծառայողի աճյուն:  Ընդհանուր առմամբ՝ որոնողական աշխատանքների արդյունքում առայսօր հայտնաբերվել է 1211 զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուններ»,- մանրամասնեց Թադևոսյանը:

В Зангелане обнаружены тела 14 военнослужащих
11 января спасатели Арцаха проводят поисковые работы на участках боевых действий Верхнего подрайона Аскерана (Сгнах), Мартуни, Гадрута, Мехакавана (Джабраил), Воротана (Кубатлу).
Об этом в беседе с корреспондентом "Арменпресс" сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян, добавив, что во всех местах одновременно будут работать и группы по поиску возможно скрывающихся.
"Накануне поисковые группы через Сюникскую область вошли в Ковсакан (Зангелан) и обнаружили останки 14 военнослужащих. В общей сложности в результате поисковых работ, по сей день, пор обнаружены останки 1 211 военнослужащих и гражданских лиц", - сообщил Тадевосян.