Դինքի սպանության գործով ձերբակալվել է ժանդարմերիայի ևս 1 սպա
Պոլսահայ լրագրող, «Ակօս» թերթի հիմնադիր-խմբագրապետ Հրանտ Դինքի սպանության քրգործի շրջանակներում ձերբակալվել է կասկածյալ Օքան Շիմշեքը:
Թուրքական դատարանը հունվարի 8-ին Տրապիզոնի ժանդարմերիայի հետախուզական բաժնի նախկին սպա Օքան Շիմշեքին ձերբակալելու որոշում էր կայացրել՝ Դինքի սպանության ծրագրի մասին տեղյալ լինելու և այն թաքցնելու համար: Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։
Թուրքիայի իրավապահ մարմինները Շիմշեքին ձերբակալել են Մանիսա քաղաքում:
Օրեր առաջ թուրքական դատարանի որոշմամբ Դինքի սպանության գործով ձերբակալվել էին նաև ժանդարմերիայի հետախուզության երկու նախկին սպաները՝ Վեյսալ Շահինը և Վոլքան Շահինը:
Հիշեցնենք, որ Հրանտ Դինքը սպանվել է 2007թ.-ի հունվարի 19-ին` Ստամբուլի Շիշլի թաղամասում գտնվող «Ակօս» թերթի խմբագրատան առջև` 16-ամյա թուրք ազգայնական Օգյուն Սամասթի կրակոցից, փոխանցում է Panorama.am-ը։

Turkish security forces arrested another former gendarmerie intelligence officer on Tuesday, following a court ruling related to the killing of prominent Turkish-Armenian journalist Hrant Dink.
Police officers found Okan Simsek in western Manisa province, Anadolu Agency reported, citing a security source, who spoke on condition of anonymity due to restrictions on speaking to the media. An arrest warrant was issued for Simsek by Heavy Penal Court No.14 in Istanbul.
He was nabbed at an address in Yunusemre district and jailed after being referred to a courthouse, the source added.
Earlier last week, the Istanbul court ordered the arrest of two former gendarmerie intelligence officers – Volkan Sahin and Veysal Sahin – in the same case.
Dink, then editor-in-chief of the Armenian daily Agos, was shot dead outside his office on January 19, 2007, Panorama.am reports.