Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը ներկա կգտնվի ընտրված նախագահ Ջո Բայդենի երդմնակալության արարողությանը, որը տեղի կունենա հունվարի 20-ին ԱՄՆ Կապիտոլիումում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«ԱՄՆ նախագահի երդմնակալության արարողությանը Հայաստանի Հանրապետության կողմից կմասնակցի ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը»,- նշեց Նաղդալյանը:
ԱՄՆ նախագահի երդմնակալության արարողությանը այլ երկրների ղեկավարներ չեն հրավիրվել: Միջոցառմանը մասնակցելու են միայն ԱՄՆ-ում օտարերկրյա ներկայացուցչությունների ղեկավարները։ Երդմնակալության կարգը թույլ չի տալիս այլ երկրների ղեկավարների մասնակցություն, դրան կարող են ներկա գտնվել միայն դեսպանները։

Посол Армении в США Варужан Нерсесян 20 января в Капитолии США примет участие в инаугурации избранного президента Джо Байдена. В беседе с "Арменпресс" об этом сообщила пресс-секретарь министра иностранных дел Армении Анна Нагдалян .
"От имени Республики Армения в церемонии инаугурации президента США примет участие посол Армении в США Варужан Нерсесян", - сказал Нагдалян.
Никаких других лидеров на инаугурацию президента США не пригласили. В мероприятии примут участие только главы зарубежных представительств в США. Процедура инаугурации не допускает участия руководителей других стран, могут присутствовать только послы. Трамп также заявил о намерении не принимать в ней участия.